Aktualności przedszkola

29 listopada 2011 15:42 | Aktualności przedszkola

Koncert Filharmonii

Dnia 22 listopada w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie dzieci z muzykami w ramach muzycznego cyklu audycji  przedszkolnych przygotowanych przez Filharmonię Śląską w Katowicach.  Projekt ten ma na celu wspólne przeżywanie radości ze słuchania muzyki oraz edukację w zakresie roli muzyki w rozwoju dziecka.

Dzieci poznawały będą nie tylko nuty , ale też świat instrumentów i elementy z których składa się muzyka. Wszystko to w formie zabawy, z towarzyszeniem muzyki słuchanej „na żywo”.

Bohaterem pierwszego spotkania była wiolonczela. Dzieci poznawały budowę i brzmienie instrumentu. Absolutnym hitem wśród przedszkolaków stała się poznawana piosenka „ Do- Re- Mi” opowiadająca o gamie.