Aktualności przedszkola

19 listopada 2012 11:09 | Aktualności przedszkola

Czy wiesz co pije Twoje dziecko?

16 XI 2012r w naszym przedszkolu odbyło się zebranie rodziców. Jednym z punktów spotkania było omówienie podejmowanych przez przedszkole działań w obszarze promocji zdrowia. W obecnym roku szkolnym realizowany jest wśród dzieci 5-6 letnich projekt edukacyjny "Kuchenne rewolucje przedszkolaka" którego gółwnym założeniem jest wdrażanie zasad racjonalnego odżywiania się dzieci. W ramach projektu przewidzino również prezentacje dla rodziców przygotowane przez studentkę Sląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach. Przedsztawiona  na  spotkaniu prezentacja nosiła tytuł "Czy wiesz co pije Twoje dziecko?". Celem jej  było uświadomienie rodzicom jakie substancje wchodzą w skład słodkich napojów oraz jaki jest ich wpływ na zdrowie dziecka. Zachęcamy do zapoznania się z treścią prezentacji umieszczonej poniżej.