Aktualności przedszkola

13 grudnia 2012 19:13 | Aktualności przedszkola

Wycieczka do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach

Kiedy przyjdzie zima i mróz w przedszkolu wcale nie musi być nudno. W zimowy, poniedziałkowy  poranek 10 grudnia 2012 r. wszystkie przedszkolaki wybrały się na wspaniałą wyprawę śladami dawnych Gwarków. Szlak zaprowadził ich do Zabytkowej Kopalni w Tarnowskich Górach. Dzieci zwiedziły muzeum, gdzie poznały historię Kopalni i zobaczyły dawne narzędzia pracy górników. Potem zaczęła się prawdziwa przygoda. Srebrna winda zwiozła dzieci do podziemnych korytarzy kopalni ukrytych ponad 45 m. pod ziemią.  Przedszkolaki zwiedzając Kopalnię odbyli prawie 2 godz. spacer wąskimi i mokrymi kopalnianymi chodnikami. Zwiedzając Kopalnię przedszkolaki odbyły przejażdżkę łódkami po sztolni. Atrakcją wycieczki było spotkanie ze Skarbnikiem, który czekał na dzieci z poczęstunkiem.