Aktualności przedszkola

06 maja 2013 19:26 | Aktualności przedszkola

Wiwat 3 Maja!

Jak co roku, w ostatni dzień przed weekendem majowym, odbyła się w naszej szkole akademia upamiętniająca rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na uroczystość zostały zaproszone również przedszkolaki, które przyszły z własnoręcznie wykonanymi z papieru flagami państwowymi. Tym razem inscenizację przygotowały klasa III i V. Przedstawienie było krótkie, lecz treściwe. Uczniowie w bardzo uroczysty, a zarazem przystępny sposób, pokazali swoim kolegom i nauczycielom, w jaki sposób przed wieloma laty Polska została zniszczona przez zaborców. Nasi koledzy starali się też, abyśmy zrozumieli, jak ważna dla ludzi żyjących dzisiaj jest ta konstytucja uchwalona ponad 222 lata temu. Chyba im się to udało, gdyż na sali panowała cisza i skupienie. Duże brawa należą się naszym młodszym kolegom, trzecioklasistom, za piękne wykonanie pieśni „Witaj, majowa jutrzenko”. Za rok znów przypomnimy wszystkim, dlaczego należy pamiętać datę 3 maja 1791 roku.