Aktualności przedszkola

16 kwietnia 2014 20:22 | Aktualności przedszkola

„Zdrowie na talerzu”.

Szeroko pojęta profilaktyka zdrowia stanowi główne założenie podejmowanych przez nas działań w zakresie Programu Przedszkola Promującego Zdrowie.

W dniu 11 kwietnia 2014r odbyło się uroczyste podsumowanie rocznej realizacji programu. Podsumowanie to miało charakter uroczystości środowiskowej, na którą zaproszono przedstawicieli organu prowadzącego, dyrektorów przedszkoli i szkół z Gminy Bobrowniki, przedstawicieli organizacji lokalnych, przyjaciół przedszkola wspomagających działania placówki w obszarze promocji zdrowia oraz rodziców naszych przedszkolaków. Zaproszonych gości powitała Pani dyrektor Małgorzata Fijołek a koordynator programu Pani Justyna Urbańczyk przedstawiła raport z podjętych działań z zakresu Programu Przedszkola Promującego Zdrowie za okres 1 III 2013 – 31 III 2014. Głównym punktem uroczystości były występy przedszkolaków, którzy zaprezentowali program słowno - muzyczny „Zdrowie na talerzu”. Tematyką przedstawienia były wiadomości i umiejętności dzieci z zakresu  dbania o zdrowie, higienę i bezpieczeństwo. W występie wzięły udział zarówno najmłodsze przedszkolaki, które wcieliły się w role krasnoludków opowiadających bajkę o zdrowym odżywianiu, jak i „starszaki” udzielające wskazówek, rad i przestróg dla tych którzy dbają o swoje zdrowie. Podsumowaniem uroczystości była degustacja przygotowanych zdrowych przekąsek w postaci szaszłyków owocowo-warzywnych, kanapek z serkami ziołowymi, soków oraz sałatek owocowo-warzywnych.

Do degustacji zdrowych przekąsek zachęciła Pani dyrektor, zapraszając zebranych gości na „ Rzodkiewkowy bankiecik”.

opracowała Jadwiga Skubis